Blog

HATAY’IN YÜZ AKI GASTRONOMİ EVİ’NE ÖDÜL

HATAY’IN YÜZ AKI GASTRONOMİ EVİ’NE ÖDÜL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın girişimi ve büyük özverisi ile kurulan UNESCO Hatay Gastronomi Evi, Hatay’ın kadim tarihinin ve çok kültürlü yapısının kente en güzel armağanı olan yemek kültürünü, ulusal ve uluslararası arenada en güzel şekilde temsil ediyor.

Hatay’ın eşsiz yemek kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve konuklarına bu kültürü yakından tanıtmak için emek veren UNESCO Hatay Gastronomi Evi, 5 Şubat Çarşamba günü İstanbul Portaxe’te gerçekleştirilen Altın Taç Ödülleri gecesinde ‘Yılın Çıkış Yapan Mekân Ödülü’nün sahibi oldu.

YILIN ÇIKIŞ YAPAN MEKÂN ÖDÜLÜ UNESCO HATAY GASTRONOMİ EVİ’NİN

Tripadvisor ve Google yorumlarındaki olumlu geri bildirimlerin ve mekânı ziyaret eden misafirlerin görüşlerinin göz önünde bulundurulduğu organizasyonda, UNESCO Hatay Gastronomi Evi, Yılın Çıkış Yapan Mekân Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’de yaşanan elim hadiselerden duydukları üzüntü dolayısıyla törene katılamayan Başkan Savaş ve eşi Nazan Savaş adına ödülü, Gastronomi Evi ekibi teslim aldı.

Gastronomi Evi Müdürü İpek Aslan ödül töreninde gerçekleştirdiği konuşmada, “Bugün bu ödülü almak için Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ve gelecekti ancak ülkemizin geçirdiği kötü günlerden duydukları üzüntü dolayısıyla katılamadılar. Tarihi bir konak olan Gastronomi Evi’miz onların emekleri sayesinde hizmete açıldı. Ödülü, Gastronomi Evimizin ekibi ile birlikte onların adına teslim alıyoruz. Bizleri olumlu geri bildirimleri ile bu ödüle layık gören misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız” dedi.